Main Page: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 167: | Line 167: | ||
}} | }} | ||
{| class="wikitable" | |||
! | |||
! [[Winter to Spring]] | |||
! Spring | |||
! Early Summer | |||
! Mid Summer | |||
! Late Summer | |||
! Fall | |||
|- | |||
| Varroa | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Apiary health | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Food supply | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Swarming | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Expanding | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Queen | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Harvest | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| Equipment | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} |